Witaj na stronach poświęconych amerykańskiej grupie heavy metalowej Iced Earth. Znajdziesz tutaj nowości z obozu Iced Earth, biografie członków zespołu oraz jego historię. Jest tu również pełna dyskografia, a także tekty w języku angielkim oraz ich tłumaczenia na język polski. Znajdziesz tu również wywiady z zespołem wzięte z różnych czasopism, takich jak Metal Hammer, Morbid Noizz, czy Thrash'Em All, a także sporą kolekcję zdjęć, zarówno pozowanych, jak i zrobionych za żywo podczas różnych koncertów. Dla grajków przygotowałem też zbiór tabulatur do różnych utworów Iced Earth. Kiedy już obejrzysz sobie dokładnie te strony, możesz zostawić po sobie ślad w księdze gości oraz skorzystać z linków, by udać się w inne pasjonujące miejsca w sieci. Jeżeli jesteś fanem Iced Earth, to myślę, że trafiłeś w odpowiednie miejsce. Jeżeli nie znasz Iced Earth, to zadaj sobie pytanie, czy lubisz solidną heavy metalową muzę. Tak? To zostań i zapoznaj się z najlepszym zespołem w tym fachu.


Co nowego na stronach:

3.04.2001
Dziś coś większego. W dziale Download znajdziecie teledysk do utworu Melancholy (Holy Martyr). Mam nadzieję, że mimo słabej jakości spodoba Wam się ten klip.

2.04.2002
Drobne zmiany w dziale Linki.

23.03.2002
Dział Muzyka zmienił się na Download. Będę tam umieszczał różne ciekawe rzeczy do ściągnięcia związane z Iced Earth. Obecnie z poprzednich plików mp3 pozostał cover Iron Maiden "The Trooper" w wykonaniu live. Oprócz tego dodałem ciekawą pozycję. Utwór "Nightmares" w oryginalnym wykonaniu. Utwór ten pochodzi z oryginalnej (NIE z packu Dark Genesis) kasety demo Iced Earth - "Enter The Realm".

W dziale Tłumaczenia dodałem odniośnik do tłumaczeń liryków z albumu "Burnt Offerings", które znajdziecie na stronie Metal Essays. Odnośnik do tej strony znajdziecie również w dziale "Linki.

Oprócz wspomnianego odnośnika w dziale Linki znajdziecie również kilka nowych adresów do ciekawych stron, między innymi poświęconych Iced Earth. Być może niektórzy z Was pamiętają jeszcze starą wersję strony. Był na niej banerek do strony Top 25 Sites Iced Earth. Później go zdjąłem, ponieważ nie działał najlepiej. Po bardzo długiej przerwie postanowiłem spoworotem wrzucić go na strone. Znajdziecie go w dziale Linki. Kilkajcie i głosujcie na Waszą ulubioną stronę ;)

25.02.2002
Po dłuższej przerwie postanowiłem odświeżyć stronę. Do dyskografii dodałem najnowsze wydawnictwo Iced Earth, pożegnalny prezent wytwórni Century Media - Dark Genesis - box zawierający 5 płyt CD, zremiksowane albumy "Enter The Realm", "Iced Earth", "Night Of The Stromrider", "Burnt Offerings"oraz album zawierający covery - "Tribute To The Gods". Narazie znajdziecie jedynie okładki tych albumów. Wkrótce postaram się zamieścić teksty coverów, a następnie ich poszczególne recenzje (na razie nie posiadam tego wydawnictwa - cóż... tanie nie jest).

17.01.2002
Pojawiła się wreszcie recenzja albumu "Horror Show". Co bardziej spostrzegawczy zauważą nowe suwaki utrzymane w tonacji strony.

10.12.2001
W dziale Muzyka kilka nowych kawałków.

6.12.2001
Zawiesiłem działanie fan klubu, ponieważ nic konkretnego nie przynosił, a prawdę mówiąc nie mam czasu się tym zajmować. W jego miejsce wstawiłem nowy dział Muzyka, w którym znajdziecie nic innego jak pliki mp3. Na początek dwa kawałki. Jeden pochodzi z jakiegoś koncertu, jest to "The Trooper" Iron Maiden, oczywiście w wykonaniu Iced Earth, średnia jakość, ale można posłuchać. Drugi kawałek to "Screaming For Vengeance", czyli cover Judas Priest - utwór pojawi się na najbliższym wydawnictwie zawierającym covery innych zespołów. Album będzie się nazywać "Tribute to Godz" i będzie dostępny jako oddzielny album, a także w specjalnym packu zawierającym zremiksowane 3 pierwsze płyty, a także demo "Enter The Realm". Wkrótce napisze coś o tym szerzej.

22.10.2001
Dawno nie było aktualizacji, ale czasu coraz mniej. Przede wszystkim nowości w dziale Trasa - kolejne zmiany. Okazało się, że Iced Earth nie zagra z Judas Priest. Cóż, nie zawsze jest tak pięknie, ale pozostaje Megadeth. Więcej we wspomnianym dziale.

Wstrzymany został dział Ankieta - sorry, ale nie mam czasu podliczać plebiscytów.

W dziale Fan Klub dwóch nowych fanów. Z ważniejszych zmian to tyle.

18.09.2001
W dziale wywiady znajdziecie rozmowę z Jonem z Thrash'Em All 8/98. Wywiad został spisany przez Egona - po raz kolejny dzięki!!!

17.08.2001
Od dzisiaj forum dyskusyjne znajduje się na platformie rockmetal.

16.08.2001
Wizualnie zmiany na stronie powinny być widoczne od razu. Od dziś strona w jeszcze nowszej formie, całkowicie pełnoekranowej.

Dodałem też dwa nowe linki, jeden do strony Iron Maiden, drugi do strony Virgin Steele znajdującej się na serwisie rockmetal. Szczegóły w dziale linki.

13.08.2001
Dla wszystkich z Was pragnących wybrać się na koncert Iced Earth do któregoś z europejskich miast ważna wiadomość. Otóż trasa po Europie została przełożona na później. Plan owej trasy prawdopodobnie zostanie rozpisany ponownie. Szczegóły w dziale Trasa.

12.08.2001
W związku z trwającymi wakacjami, ostatnio miałem mało czasu na aktualizację. W końcu jednak udało się znaleźć kilka wolnych chwil i tak wreszcie są podsumowania plebiscytów za mięsiące czerwiec oraz lipiec.

W nowościach znajduję się ciekawa informacja o planach Iced Earth.

W Fak Klubie dwie nowe osoby, a w linkach kilka nowych odnośników.

Lekki remoncik odbył się w dziale zdjęcia. Jako, że DiGiorgio nie został członkiem zespołu usunąłem dwie fotografie przedstawiające jego oblicze. Nie oznacza to, że usuwam zdjęcia wszystkich tych, którzy z zespołu odeszli. W przypadku Steve'a jego dwie fotografie należały do działu "live", czyli zrobione były podczas koncertów, jednak nie były to występy Iced Earth. Miały na celu jedynie jego przedstawienie tym, którzy go nie kojarzyli. Postanowiłem, że w dziale "live" powinny być jedynie fotografie zrobione podczas koncertów Iced Earth, ewentualnie Demons & Wizards. Na osłodę dodałem dwa nowe zdjęcia pozowane, jedno z "The Melancholy E.P.", drugie natomiast nowe z "Horror Show", razem z Chritym oraz Tarnowskim w nowej fryzurce.

Dodatkowo w dziale dyskografia przy opisie każdej z płyt pojawił się odnośnik do nowego, rozwijającego się sklepu internetowego, w którym możecie nabyć każde oficjalne wydawnictwo Iced Earth.

22.07.2001
Zajrzyjcie na forum dyskusyjne i wyraźcie swoje zdanie na temat "Horror Show".

13.07.2001
Dużo zmian, przede wszystkim strona, niemalże całkowicie przerobiona, przybrała zupełnie nowy wygląd. Dlatego oznaczyłem ją numerkiem 2, stąd nazwa Purgatory v2.0. Myślę, że wiadomości są nietrudne do wyszukania. Pod spodem znajduje się czytelne menu, które, jak w pierwszej wersji strony, pozwoli Wam łatwo dotrzeć do szukanych informacji o zespole.

Na stronie pojawił się dział Trasa, w którym, jak sama nazwa wskazuje, odnajdziedzie plan trasy "Horror Show" (poprzednio zamieszczony w nowościach), a także skład zespołu, w jakim występował na każdej z poprzednich tras.

Wreszcie rozszerzony został dział Tłumaczenia, w którym dzięki uprzejmości Egona znajdziecie przekłady tekstów do całego albumu "The Dark Saga". Dzięki Stary!!! Na tym jednak nie koniec. Dostałem również tłumaczenia dwóch piosenek z albumu "Something Wicked This Way Comes". Ich autorem jest Kamil Pietruczynik, któremu również serdecznie dziękuję.

Mam nadzieję, że nowa wersja strony przypadnie Wam do gustu. Pamiętajcie o księdze gości, w której możecie wyrazić swoją opinię na temat strony. Stara wersja, będzie jeszcze przez jakiś czas dostępna pod adresem http://icedearth.rockmetal.art.pl/old.html.

9.06.2001
Do fan klubu przystąpiła kolejna osoba.

5.06.2001
Pojawiły się już teksty do albumu "Horror Show". Dla tych, którzy nie mogą doczekać się nowego wydawnictwa Iced Earth, polecam internet, jako genialne źródło informacji i plików mp3. Szczerze powiedziawszy cały "Horror Show" już leży u mnie na dysku. Mimo wszystko, na tak genialny album (wierzcie mi, że taki jest) warto wydać pieniądze.

Oprócz tekstów są też wyniki plebiscytu za maj.

30.05.2001
W nowościach znajdziecie kilka informacji dotyczących wydania nowej płyty i samego zespołu. Na stronie z odsyłaczami pojawił się nowy link.

25.05.2001
Wreszcie są wyniki plebiscytu za miesiąc kwiecień. Długo to trwało, ale ostatnio miałem mało wolnego czasu.

19.05.2001
Jest okładka "Horror Show". Po raz kolejny duet Danny Miki i Travis Smith nie zawiódł. Miejmy nadzieję, że sama płyta będzie równie genialna co okładka. Przypuszczam, że tak będzie. Zwiastun "Horror Show" w postaci fragmentów trzech utworów na stronie oficjalnej oraz dwóch pełnych piosenek dostępnych w Napsterze zdają się potwierdzać te przypuszczenia. Poczekajmy, bo zostało niewiele, zaledwie miesiąc. Przypomnę - europejski debiut wyznaczony został na 18 czerwca 2001.

11.05.2001
Na stronie pojawiło się forum dyskusyjne, w którym możecie wyrażać swoje opinie na temat muzyki Iced Earth, tej strony etc.

5.05.2001
W ankiecie do pytania o ulubiony album dodałem opcję wyboru "The Melancholy E.P.". Co prawda ten album pojawił się już wcześniej, ale dopiero teraz zauważyłem, że nie uaktualniłem ankiety.

2.05.2001
Wczoraj dodałem do dyskografii album "Horror Show". Narazie bez okładki i bez tekstów, ale jest dokładny spis utworów.

24.04.2001
Coś ciekawego w nowościach.

17.04.2001
No trochę się tego nazbierało. Są wyniki ankiety za miesąc marzec - dopiero teraz, bo ostatnio miałem mało czasu. Pojawil sie pierwszy członek fanklubu. Tylko jeden? A było takie zainteresowanie z Waszej strony, gdy umieściłem sondę z pytaniem o Wasze zdanie w tej kwestii. No mam nadzieję, że z czasem się to zmieni. Co jeszcze? Jeżeli interesują Cię starsze nagrania Iced Earth, to patrz wyżej. Możesz je zabyć na aukcji internetowej Allego.

27.03.2001
Rusza nieoficjalny internetowy fan klub Iced Earth. Zainteresowanych odsyłam na odpowiednią stronę. Poza tym jedynie drobne zmiany takie jak: zmiana licznika, czy usunięcie z główniej strony banera "Top 25 Iced Earth sites". Były problemy z jego wyświetlaniem, a że nie chciałem na stronie żadnych tego typu błędów, to go zdjąłem. To samo dotyczyło licznika odwiedzin.

Zajrzyjcie też na stronę z nowościami, na której poznacie kilka ciekawych faktów na temat nowego albumu.

22.03.2001
Pojawiła się sonda dotycząca nowego projektu na stronie jakim miałby być fan klub Iced Earth. Wyraźcie swoją opinię na ten temat, czy uważacie, że to dobry pomysł, czy nie?

20.03.2001
W zasadzie tylko jeden nowy link, ale za to jaki?! Bardzo dobra stronka o Nevermore, Annihilator i Strapping Young Lad. Fani rajdów samochodowych też znajdą coś dla siebie.

2.03.2001
Pojawiły się kolejne wyniki z sondy za miesiąc luty. Jeden z głosów unieważniłem, ze względu na jego zawartość. Nie uznaję głosowania 5 razy na jedną piosenkę. Poza tym imię gościa i miasto, z którego pochodzi (wegług jego wpisu) wskazują na to, że był to żart - głupi i pozbawiony jakiegokolwiek sensu. Podobne wpisy możecie odnaleźć w księdze gości. Nie wykasuję ich, byście mogli nacieszyć oczy czyjąś bezmyślnością. Może się czepiam i nie znam się na żartach, ale jakoś te wpisy mnie nie bawią. Proszę więc Was, na przyszłość nie wypisujcie tam podobnych bzdur, tylko po prostu oceńcie stronę. Napiszcie co jest dobre, co złe i wyraźcie swoją opinię na temat muzyki Iced Earth.

17.02.2001
W dziale nowości znajdziesz listę piosenek na album "Horror Show".

8.02.2001
W dziale fotografii pojawiły się dwa nowe zdjęcia, na których utrwalono Steviego Di Giorgio - przypomnę, nowego basistę Iced Earth. Zdjęcia znajdują się w zbiorze tych, zrobionych podczas koncertów, jednak w przeciwieństwie do reszty nie były to występy Iced Earth.

2.02.2001
Pojawiły się wyniki ankiety na miesiąc styczeń 2001. Również nastąpiły pewne zmiany w ankiecie. Otóż do pytania o najlepszą piosenkę w wersji live z sesji "Alive In Athens" dodałem dodatkowy wariant: "Colors" - utwór nagrany podczas tej sesji, który mimo, że nie wszedł na album, możemy odnaleźć na "The Melancholy E.P.". Oprócz tego pojawiło się nowe pytanie o najlepszy cover wykonany przez Iced Earth. Do wyboru macie trzy utwory ze wspomnianej EP-ki. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej będę mógł poszerzyć te pytanie o utwór "Transylvania" :) Chyba wszyscy wiedzą o co mi chodzi.

Moja strona znalazła się na liście "Top 25 sites Iced Earth". Nie jest to żadne osiągnięcie, gdyż sam się do tej listy wpisałem. Kliknijcie na powyższy banerek i na stronie, która się pojawi, potwierdźcie, że oddajecie głos. Z góry wielkie dzięki. Przy okazji możecie sobie obejrzeć inne strony o Iced Earth.

31.01.2001
Nareszcie "The Melancholy E.P." w Polsce!!! Informacje znajdziecie w dyskografii. Nie jest to może nowy album, ale mimo wszystko naprawdę dobra pozycja, którą umilimy sobie czas w oczekiwaniu na "Horrorshow".

13.01.2001
Kolejne adresy, wiadomo gdzie.


Kodowanie polskich znaków: ISO-8859-2
Rozdzielczość: 1024 x 768
Kolory: min. 16 bitów


©1999 Mike The Ripper